Alan Koruma Eğitimi

Alan Koruma Eğitimi kapak resmi

ALAN KORUMA EĞİTİMİ

Alan koruma eğitiminde köpeğiniz yaşadığı alanı dış etkilere karşı korumayı öğrenir. Bu bir ev veya işyeri olabilir. Alan koruma eğitiminde ilk olarak köpeğiniz havlayarak tehlikeye karşı sizi uyarır. Tehdit unsuru alan sınırları içine girdiğinde ve aktif halde ise öğrendiği komutları uygulayarak tehlikeyi etkisiz hale getirmektedir.

Genel olarak daha çok arkadaş ve oyuncu köpeklerde (Golden, Labrador, Cocker,  Terrier vb.) Temel ve İleri İtaat eğitimlerinin alınması yeterlidir. Bu cins köpeklerimiz varsa, daha önce bahsettiğimiz iki eğitimi almaları onlar için yeterlidir.

Alan koruma ve Bodyguard eğitimleri daha çok görev köpekleri için geçerlidir. (Alman Kurdu, Doberman, Rottweiler , Boxer vb.) Ancak ne olursa olsun Alan Koruma ve Bodyguard eğitimi köpeğin cinsinden daha çok köpeğinizin karakteri ile ilgili bir eğitimdir.

 

Yine köpeğinizin karakterine bağlı olarak bu eğitimi alma yaşı değişmekle birlikte genellikle 1  yaşından sonra bu eğitime başlanır. Eğitim süresi için Temel ve İleri İtaat eğitimleri gibi net bir süre vermek zordur. Çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi bu süre de tamamen köpeğiniz ile doğrudan ilgilidir. Bu süre 1 aydan daha uzun bir zamanda alabilmektedir.

Alan Koruma Eğitimi

Hayat paylaştıkça güzel!