Bodyguard Eğitimi

Bodyguard Eğitimi kapak resmi

BODYGUARD  EĞİTİMİ

 

Bodyguard eğitimi köpeğimizin karakterine bağlı olarak genellikle 1yaşından sonra verilebilen bir eğitimdir.  Eğitim süresi de alan koruma eğitimi gibi tamamen aynı nedene bağlı olarak 1-2 ay hatta daha uzun sürebilmektedir. Bu eğitimin temeli dışardan saldırı eğitimi olarak düşünülse de aslında saldırgan olan köpeğinizin saldırganlığının belirli bir seviyeye getirilmesi ve bu saldırganlık seviyesinin sahibinin komutuna bağlı olarak kontrol edilebilmesini kapsamaktadır. Bodyguard eğitiminin ikinci bir şekli de gizli kızgınlık gösteren yani bazı kızgınlıklarını belli etmeyen köpeklerde, bu saldırganlığın ortaya çıkartılması ve aynı şekilde bunların komuta bağlanması yine bu komutlarla sahibinin köpeğini idare etmesinin sağlanmasıdır. Aslında gizli saldırganlık olan köpeklerde bu eğitim çok daha önemlidir. Çünkü bu eğitimi almamış ve gizli saldırganlığı olan köpeklerde bu saldırganlığın ortaya çıkması halinde O’nun kontrol edilmesi çok zor olabilir.

 

Köpek koruyacağı kişinin komutu ile veya o kişiye yönelen tehlikeli bir durum hissettiğinde tehlikenin kaynağını etkisiz hale getirmeyi öğrenir. Etkisiz hale getirilen kötü niyetli kişi; yine köpek sahibinin komutu ile serbest bırakılır. Köpek bu eğitim sayesinde komut ile ısırır ve yine komut ile bırakır. Bu eğitim sayesinde köpeğinizin gücünü siz kontrol altına almış olursunuz.

 

Yine tüm eğitim sonlarında yapıldığı gibi, eğitim bittiğinde eğitmenimizle birlikte çalışmalar yapılması gerekmektedir. Bu eğitim ile birlikte sahip ve köpeğin daha uyumlu olması sağlanır.

 

 

 
                    

Bodyguard Eğitimi

Hayat paylaştıkça güzel!